Nacházíte se: Úvodní strana

Prohlášení o přístupnosti

TIMEIMPORT, jako tvůrce webového portálu Středočeského kraje, prohlašuje, že tyto stránky se snaží o naprosto maximální přístupnost svého obsahu i funkčnosti, a sice podle většiny známých metodik.

Veškeré texty jsou definovány v relativních jednotkách a lze je jednoduše zvětšovat a zmenšovat pomocí standardních nástrojů internetových prohlížečů. Uspořádání a ovládání stránek je navrženo tak, aby stránky byly dostupné jak pro alternativní prohlížeče, tak i pro osoby se specifickými potřebami.

Struktura layoutu i obsahu je vytvořena strukturálním XHTML 1.0 Strict. Vizuální prezentace pak pomocí kaskádových stylů (CSS).


Forma uveřejňovaných informací je v souladu s vyhláškou č. 64/2008 Sb., o formě uveřejňování informací souvisejících s výkonem veřejné správy prostřednictvím webových stránek pro osoby se zdravotním postižením (vyhláška o přístupnosti), a splňuje všechna pravidla uveřejněná v příloze této vyhlášky.


Při tvorbě těchto webových stránek bylo postupováno podle Metodického pokynu k vyhlášce č. 64/2008 Sb. a také podle metodik Blind Friendly Web (projekt Sjednocené organizace slabozrakých a nevidomých).


Doporučená rozšíření prohlížeče

Ve formátu PDF nabízíme některé dokumenty a doplňující informace, které jsou příliš rozsáhlé a je vhodné jejich stažení. Pro zobrazení těchto dokumentů je třeba mít nainstalovaný prohlížeč Adobe Reader, který je zdarma ke stažení na stránkách společnosti Adobe Systems, Inc ..
Některé další dokumenty jsou zveřejněny v některém z formátů aplikací Microsoft Office. Toto jsou především dokumenty s příponou RTF, DOC, XLS, nebo PPT. Pro všechny tyto formáty je na stránkách
společnosti Microsoft k dispozici prohlížeč, který si můžete zdarma stáhnout a nainstalovat na Váš počítač, případně si můžete zdarma stáhnout kancelářský balík Open Office .
Také na webových stránkách jsou k dispozici soubory určené ke stažení ve formátu ZIP (k dekomprimaci souboru si můžete stáhnout a nainstalovat program 7-zip zdarma), nebo samospustitelém formátu EXE.
Obrázkové typy souborů jsou publikovány ve formátech JPEG, JPG, GIF, PNG, TIFF, BMP. Multimediální audio-video formáty souborů jsou zveřejněny na stránkách v datových formátech WMV, MPEG, AVI, MPG, MP3. Pro všechny tyto formáty je na stránkách
společnosti Microsoft  k dispozici prohlížeč, který si můžete zdarma stáhnout a nainstalovat na Váš počítač.
Ve velmi ojedinělých případech jsou zveřejněny grafické soubory ve formátech WMF, CDR, AI, které jsou určeny pro tisk.

Kontakt na správce webu
Vaše náměty, postřehy či informace o problémech se zobrazováním těchto stránek prosím zasílejte na adresu truhlar@kr-s.cz
.


Aktualizováno 6.10.2009 Přejít na navigaci: