Nacházíte se: Úvodní strana / Odbory / Zdravotnictví / Lékařská pohotovostní služba a ohledání

Lékařská pohotovostní služba

Listování novinek: Jste na začátku 1-5 6-6 Jste na konci

Lékařská pohotovostní služba

19.2.2013

Upozornění pro pacienty využívající lékařské pohotovostní služby

Lékařské pohotovostní služby fungují ve všedních dnech, ve dnech pracovního klidu a pracovního volna vždy do 22:00 hodin. Pokud je potřeba akutní lékařské péče mimo tuto dobu, tj. od 22:00 do 7:00 hodin, zajišťuje ji zdravotnická záchranná služba.

Lékař pohotovostní služby je oprávněn vydat pacientovi nejen recept, ale v případě potřeby i konkrétní lék, pokud jej má k dispozici a je zřejmé, že pacient nemá možnost si lék vyzvednout vzhledem k pohotovostní době lékárenské pohotovostní služby.

V neodkladných případech pacientům doporučujeme vyhledat ošetření přímo ve zdravotnických zařízeních, která provozují akutní lůžkovou péči. Tato jednotlivá oddělení mají také příjmové ambulance, které jsou personálně zajištěny ústavní pohotovostní službou, tzn., že je zde dostupný lékař, který má službu na lůžkovém oddělení.
Na těchto příjmových ambulancích jsou tedy rychle dostupní odborníci prakticky ze všech obvyklých medicínských oborů, kteří jsou schopni takřka okamžitě posoudit, zda řešení toho kterého případu snese odklad a dá se provést v následné době ambulantně, nebo naopak okamžitě indikují konkrétní vyšetření, či dokonce lékařské zákroky.
Zdravotnický personál zde má k dispozici, na rozdíl od ambulancí lékařské pohotovostní služby, nutné diagnostické zázemí 24 hodin. V případě nutnosti je pacient rovnou hospitalizován.

 

celý text


Stomatologická pohotovostní služba

18.2.2013

Stomatologická pohotovostní služba funguje v tzv. oblastních nemocnicích, v některých městech je pohotovost zajišťována i soukromými subjekty. Pro potřeby pacientů uvádíme přehled zubních pohotovostí včetně ordinačních hodin.

celý text


Lékařská pohotovostní služba pro děti a dorost

18.2.2013

Tato služba je určena dětem do ukončeného 18. roku věku (tzn. LPS pro dospělé je určená osobám starším 19 let) celý text


Plán pokrytí území Středočeského kraje výjezdovými základnami 2013

20.4.2012

Krajský úřad vydal Plán pokrytí území kraje výjezdovými základnami v souladu s § 5 zákona č. 374/2011 Sb. celý textListování novinek: Jste na začátku 1-5 6-6 Jste na konci

Přejít na navigaci: