Nacházíte se: Úvodní strana / Odbory / Volný čas / Turistika

Turistika

kutná hora, chrám sv.barbory
       Kutná Hora, chrám sv.Barbory
Středočeský kraj se nemůže chlubit horskými štíty a pláněmi s kosodřevinou ve velkých nadmořských výškách, přesto si zde mohou přijít na své i nároční turisté. Zajímavý cíl turistických výprav jsou historické památky, připomínající běh dějin na území kraje již od doby keltského osídlení.
údolí berounky pod týřovem, křivoklátsko
     Údolí Berounky pod Týřovem, Křivoklátsko

Krásu neporušené přírody je možné obdivovat především v pěti chráněných krajinných oblastech, ale také v rozlehlých Brdských lesích nebo na březích řek bez ohledu na to, zda vyrazíte pěšky, na kole či poplujete lodí. Daleké rozhledy do krajiny a snad i nadhled nad každodeností pak místo na horských štítech najdete na středočeských rozhlednách a vyhlídkových místech.

obec byšičky, polabí
           Obec Byšičky Polabí
rekreační jezdectvíNa středočeském venkově na Vás čeká pohodová atmosféra a spousta nových zážitků. Na některé jízdárně, kterých je v kraji kolem stovky, si zkuste ověřit pravdivost rčení, že "pohled na svět je nejkrásnější z koňského sedla". A nebo vsaďte na jistotu a přijeďte na prázdniny k Slapské přehradě nebo na Sázavu.

Díky husté železniční a silniční síti se snadno dostanete k většině zajímavých míst. Protože Středočeský kraj oplývá množstvím zvláštností a místních specialit, nezapomeňte navštívit turistická informační střediska a tam se poradit s místními znalci.

                                                                                         

                                                                                                                       Těšíme se na Vás !Přejít na navigaci: