Nacházíte se: Úvodní strana / Odbory / Regionální rozvoj / BVVP Mladá a Ralsko

BVVP Mladá a Ralsko

Středočeský kraj v roce 2006 převzal do vlastnictví od státu části majetku v bývalých vojenských výcvikových prostorech (dále BVVP) Mladá a Ralsko. Jedná se o nemovitosti na Nymbursku a Mladoboleslavsku - v případě BVVP Mladá poblíž města Milovice a v případě BVVP Ralsko poblíž města Bělá pod Bezdězem. 

Správu nemovitostí v BVVP Mladá a BVVP Ralsko v majetku Středočeského kraje zajišťovala v období 2006 - 2010 akciová společnost STŘEDOČESKÁ ROZVOJOVÁ – MLADÁ, a. s., vlastněná Středočeským krajem. 

Z důvodů potřeby regenerace lokalit převzatých od státu se značnými zátěžemi - v případě BVVP Mladá z rozhodnutí Rady Středočeského kraje (po odmítnutí plánů realizace na letišti Boží Dar velkého mezinárodního letiště se zaměřením na CARGO dopravu), proběhla v závěru  r. 2009 a v r. 2010 soutěž na nový dlouhodobý pronájem území, resp. nemovitostí v BVVP Mladá a na výběr partnera pro využití významného potenciálu tohoto brownfieldu. V závěru roku (12/2010) byla podepsána nájemní smlouva se společností Mladá RP, s. r. o., která má dle schváleného projektu řešit regeneraci daného území. 

Z rozhodnutí Rady kraje pro lokalitu v BVVP Ralsko bylo rozhodnuto rovněž o řešení brownfieldu v BVVP Ralsko. Zde jsou asanovány technicky i morálně dožilé objekty a je připravován krajský projekt, který počítá s využitím území pro cestovní ruch a volnočasové aktivity.

 

Listování novinek: Jste na začátku 1-3 Jste na konci

Regenerace zatížených lokalit v BVVP Mladá započala

11.2.2014

Rok 2014 z pohledu regenerace značně zatížených lokalit v BVVP Mladá, spravovaných na základě nájemní smlouvy strategickým partnerem Středočeského kraje, společností Mladá RP, s. r. o., je zcela přelomovým.
celý text


Jednání s experty z regionu Porýní-Falc k tématu „Konverze regionálních letišť“

21.5.2008

Ve dnech 15.- 16.5.2008 navštívila Středočeský kraj delegace z partnerského regionu Porýní-Falc, která jednala s pracovníky Odboru regionálního rozvoje a radním pro regionální rozvoj a cestovní ruch panem Ladislavem Kutíkem na téma „Konverze regionálních letišť“. Německou stranu zastupovaly představitelé Ministerstva hospodářství, dopravy, zemědělství a vinařství, Ministerstva vnitra a sportu, Státního kancléřství Porýní-Falc a Německého centra pro leteckou dopravu - Deutsches Zentrum für Luft- und Raumfahr (DLR).

 

celý text


Nelegální skládka německého odpadu v Božím Daru u Milovic zlikvidována

5.12.2007

Ve středu 5. 12. 2007 ukončila společnost ASP služby spol. s r.o. pro německou stranu - agenturu SAA – Sonderabfallagentur Baden-Wurttenberg GmbH - odvoz odpadů z lokality Milovice-Boží Dar.

celý textListování novinek: Jste na začátku 1-3 Jste na konci

Přejít na navigaci: