Nacházíte se: Úvodní strana / Odbory / Školství / Aktivity škol

Seznam aktivit škol

Listování novinek: Jste na začátku 1-5 6-10 11-15 16-20 21-24 Jste na konci

Mimořádné úspěchy výtvarného oboru Základní umělecké školy Václava Talicha, Beroun, Husovo náměstí 77

20.5.2014

Projekt „Nástěnné malby“ postupuje bojovat do finále Národní přehlídky výtvarného oboru ZUŠ

15.5.2014 se na zámku v Poděbradech uskutečnilo krajské kolo soutěže základních uměleckých škol, do kterého postoupil i projekt" Nástěnné malby" žáků výtvarného oboru skupiny U2 uč. Andrey Borovské. Krajského kola se zúčastnilo 31 středočeských ZUŠ s 59 výtvarnými projekty.
Jednotlivé projekty prezentovali a slovně obhajovali učitelé, kteří je se žáky tvořili. Odborná komise vybrala projekt ZUŠ V. Talicha do ústředního celostátního kola. Malby si můžete prohlédnout v chodbě dětského oddělení Městské knihovny Beroun.

Ocenění z Mezinárodní výtvarné soutěže Lidice 2014 patří žákyni ZUŠ V.Talicha

Na Mezinárodní výtvarnou soutěž Lidice 2014 byl zaslán soubor 15 prací žáků na téma "Rodinné hospodářství". KARIN KALOUSKOVÁ - žákyně 4. ročníku, věk 12 let získala v obrovské konkurenci 27 868 prací ze 77 zemí světa a 66 ocenění pro ČR Čestné uznání za svůj obrázek jménem "Na pastvině". Karin byla pozvána na slavnostní předávání cen v Památníku Lidice, které předávají zástupci ministerstev a pořádajících organizací.

Gratulujeme!!!

celý text


Soutěž Dřevorubec junior 2014

12.5.2014

Ve dnech 24. a 25. dubna 2014 hostila Střední lesnická škola a SOU Křivoklát, Písky mezinárodní soutěžní přehlídku žáků v práci s motorovou pilou. Tentokrát v srdci křivoklátských hvozdů poměřila své dovednosti třicítka soutěžících z Bulharska, Česka, Polska, Slovenska a Srbska.

celý text


Úspěch Střední školy obchodní, Kolín IV, Havlíčkova 42 v 9. ročníku celostátní soutěže Prodavač 2014

5.5.2014

10. dubna 2014 se ve Střední škole obchodu a služeb v Ústí nad Labem konal 9. ročník celostátní soutěže Prodavač 2014. Letos se ho účastnil rekordní počet 50 soutěžících.

Střední škola obchodní, Kolín IV, Havlíčkova 42 vyslala tři žáky, kterým se, tak jako v předchozích letech, podařilo dosáhnout vynikajících výsledků:

1. ročníky - Daniel Škota            2. místo

                   Kristína Košinová     4. místo

2. ročníky - Kristina Kornucová  3. místo.

celý text


Ocenění pedagogické práce učitelky Obchodní akademie, Lysá nad Labem, Komenského 1534

30.4.2014

Paní Mgr. Veronika Brynychová získala letos v dubnu Cenu Vladimíra Jochmanna pro učitele. Cenu uděluje Vzdělávací nadace Jana Husa v Brně ve spolupráci s Ústavem profesního rozvoje pracovníků ve školství Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy v Praze v rámci programu Labyrint světa. Smyslem programu je podpořit učitele, kteří v žácích a ve studentech tvořivě podněcují zájem o historii, společnost a další humanitní témata. V soutěži jsou oceněny takové záměry, které mohou být inspirací pro další učitele.

Naše kolegyně byla oceněna za projekt Po stopách Bohumila Hrabala. Během působení na naší škole připravila a realizovala řadu dalších velmi zajímavých aktivit pro žáky. Díky ní se naše škola stala regionálním centrem projektu Naši nebo cizí? Židé v českém 20. století. Zorganizovala řadu besed s pamětníky holokaustu pro žáky naší školy i základních škol v regionu a seminář pro učitele společenských věd ve spolupráci s Židovským muzeem v Praze. Zapojila naši školu do projektu organizace Člověk v tísni s názvem Příběhy bezpráví a zorganizovala několik besed s pamětníky doby před rokem 1989. Vytvořila školní vzdělávací program pro dva nové předměty Hospodářský dějepis a Dějepisný seminář. Velmi iniciativně se ujala funkce tiskové mluvčí školy.

K získání ocenění jí upřímně blahopřejeme.

celý text


Úspěch Střední odborné školy a Středního odborného učiliště, Vlašim, Zámek 1

7.4.2014

Informace o úspěchu školy ve 2. ročníku soutěže žáků ve svařování „O zlatou kuklu společnosti SIAD“ naleznete v příloze. celý textListování novinek: Jste na začátku 1-5 6-10 11-15 16-20 21-24 Jste na konci

Přejít na navigaci: